پايگاه اطلاع رساني شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس

پرسش و پاسخ | مجله صحت

 

امروز:

اخبار شبکه

دومين جلسه ستاد هماهنگي برنامه هاي هفته سلامت

دومين جلسه ستاد هماهنگي برنامه هاي هفته سلامت با حضور دبير و مسئولين كميته هاي چهارگانه در شبكه بهداشت و درمان شهرستان طبس برگزار گرديد. در اين جلسه گزارشات جلسات كميته هاي چهارگانه ارائه و سپس برنامه ها و فعاليت هاي شبكه بهداشت و درمان در هفته سلامت به تصويب اعضا رسيد. ضمن اينكه مقرر گرديد جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي با موضوع ارائه برنامه هاي هفته سلامت و با حضور فرماندار محترم تشكيل گردد.

چهارشنبه 5 اسفند 88

تشكيل جلسه هماهنگي برون بخشي بسيج سلامت نوروزي

جلسه هماهنگي برون‌بخشي بسيج سلامت نوروزي در شبكه بهداشت و درمان شهرستان طبس برگزار شد.

در اين جلسه كه نمايندگان فرمانداري، فرماندهي انتظامي، آب و فاضلاب شهري و روستايي، آموزش و پرورش، و مسئولين بازرگاني، پايانه ها و مجمع امور صنفي حضور داشتند، دكتر سهيلي سرپرست شبكه بهداشت و درمان با اشاره به اهميت موضوع سلامت و تعهد مسئولان در اين خصوص، خواستار همكاري همه دستگاههاي اجرايي جهت حفظ سلامت همشهريان و مسافران نوروزي در ايام تعطيلات عيد نوروز شد.

سپس آقاي دكتر توكلي سرپرست مركز بهداشت شهرستان با اشاره به حجم انبوه مسافرين نوروزي كه در طبس اسكان مي يابند، اهميت مسائل بهداشتي در اين ايام را مضاعف دانسته و نيازمند همفكري و تعامل همه خدمتگزاران جامعه ارزيابي كردند.

در ادامه جلسه متوليان سجادي كارشناس مسئول بهداشت محيط و حرفه اي، جزئيات طرح بسيج سلامت نوروزي و انتظارات بهداشت محيط از ساير دستگاههاي اجرايي را به تفصيل بيان نمود و هر مورد به بحث گذاشته شد.

بر اساس تصميمات متخذه در اين جلسه، شهرداري موظف شد در خصوص جمع‌آوري زباله هاي سطح شهر و محلهاي اسكان موقت مسافران، نظافت معابر، پايانه مسافربري و سرويسهاي بهداشتي در ايام عيد، جمع آوري و هدايت دستفروشها به محل‌هاي خاص بيش از سالهاي قبل تلاش نمايد.همچنين مقرر شد ادارات آب و فاضلاب شهري و روستايي وضعيت تأمين و سالم سازي آب شهر و روستاها، بويژه روستاهاي ييلاقي را در ايام عيد با حساسيت بيشتري دنبال نمايند.حاضران جلسه بر آمادگي خود جهت انجام بازديدهاي مشترك پيشنهادي بهداشت محيط اعلام كردند و قرار شد بازديدهاي بهداشت محيط به اتفاق بازرگاني و مجمع امور صنفي از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماكن عمومي، با همراهي مسئولان ستاد اسكان آموزش و پرورش از مدارس محل اسكان موقت، و با مسئول نمايندگي پايانه ها از اتوبوسهاي مسافربري انجام شود.

 

سه شنبه 4 اسفند 88

جلسه ستاد تسهيلات نوروزي شبكه بهداشت و درمان

جلسه ستاد تسهيلات نوروزي شبكه بهداشت و درمان شهرستان طبس در ساعت 7:30 صبح امروز در دفتر سرپرست شبكه بهداشت و درمان و با حضور اعضا تشكيل گرديد. در اين جلسه كليه واحدهاي بهداشتي و بيمارستان به ارائه برنامه هاي خود در ايام تعطيلات نوروزي پرداختند. ضمن اينكه مقرر گرديد علاوه بر فعاليت كليه مراكز بهداشتي درماني روستايي و برخي از خانه هاي بهداشت روستاهاي ييلاقي شهرستان در ايام تعطيلات نوروزي، مركز بهداشتي درماني شماره يك نيز در اين ايام فعال باشد.

سه شنبه 4 اسفند 88

به مناسبت روز ملي سلامت مردان اولين پنجشنبه اسفند

زندگي با سلامت به معني خوردن غذاهاي بي طعم و مزه يا ساعتها وقت صرف ورزش كردن نيست. زندگي توام با سلامت با بعضي تغييرات در زندگي به دست مي ايد.و جالب است بدانيد با توجه به اينكه علت 50% از بيماريهاي مختلف مثل ديابت و فشار خون در شيوه زندگي ما نهفته است با اين تغييرات مي توان مانع بروز بيماريهاي ياد شده گرديد.

متن كامل

سه شنبه 4 اسفند 88

اولين جلسه هماهنگي برنامه هاي هفته سلامت

جلسه برنامه ریزی و هماهنگی جهت برگزاری هر چه بهتر برنامه های هفته سلامت در راستای شعار سال سازمان جهانی بهداشت در ساعت 8 صبح امروز با حضور سرپرست مرکز بهداشت شهرستان در سالن آموزش بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس برگزار گردید. در ابتدای جلسه اعضا به ارائه پیشنهادات خود در خصوص برنامه های هفته سلامت  در سطح شهرستان پرداختند  و مقرر شد در کمیته اصلی پیشنهادات مطرح شده مورد بحث و بررسی قرار گیرد. در ادامه جلسه رئیس و دبیر کمیته اصلی و مسئولین زیر کمیته های اجرایی، آموزش، تبلیغات و اطلاع رسانی و مالی و پشتیبانی مشخص شدند.

دوشنبه 3 اسفند 88

واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور طبس – خوروبیابانک

ساعت 18:30 روز شنبه اول اسفند یک دستگاه اتوبوس که از بشرویه به سمت تهران در حرکت بود در حوالی کیلومتر  120 محور طبس-خور واژگون گردید. این حادثه یک  نفر کشته و 16 نفر مصدوم داشت،  كه تعداد 12 نفر از مصدومین توسط چهار دستگاه آمبولانس (دو دستگاه آمبولانس پایگاه شهری اورژانس 115 طبس و دو دستگاه آمبولانس خوروبیابانک) و 4 نفر دیگر توسط وسایل نقليه عبوری به بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس انتقال یافتند. در این سانحه یک نفر از مصدومین در صحنه جان باخت و از 16 مصدوم انتقال یافته به این بیمارستان نیز یک نفر به بیمارستان شهید رهنمون یزد اعزام و بقیه در بخش جراحی بیمارستان طبس تحت معالجه قرار دارند.

يكشنبه 2 اسفند 88

درگذشت بهورز خانه بهداشت كريت

همکار عزيزمان آقای علی بورنگ، از پرسنل سخت كوش شبكه بهداشت و درمان و بهورز خانه بهداشت کریت، روز شنبه 24 بهمن ماه بر اثر عارضه سکته قلبی درگذشت. آن مرحوم که مدت 24 سال از عمر خویش را در راه ارتقا سطح سلامت روستاييان اين شهرستان، در خانه های بهداشت تابعه مرکز بهداشت شهرستان طبس سپری نمود در روز رحلت جانسوز پیامبر اسلام (ص) و حضرت امام حسن مجتبی (ع) دعوت حق را لبیک گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان به همراه جمعی از پرسنل شبکه در مراسم خاکسپاری آن مرحوم که در زادگاهش روستای پیرحاجات برگزار گردید شرکت نمودند. روحش شاد و یادش گرامی باد.

يكشنبه 25 بهمن 88

افتتاح دو پایگاه اورژانس جاده ای در بخش دستگردان شهرستان طبس

به مناسبت دهه مبارک فجر دو پایگاه اورژانس جاده ای در بخش دستگردان طبس با حضور مسئولین شهرستان و بخشداری افتتاح گردید. پایگاه اورژانس جاده ای تپه طاق- ازبکو در حد فاصل 160 کیلومتری مرکز شهرستان با اعتباری بالغ بر 330 میلیون ریال و پایگاه جاده ای عشق آباد در حد فاصل 120 کیلومتری از مرکز شهرستان با اعتبار 280 میلیون ریال هر کدام در زمینی به مساحت 300 متر مربع و زیربنای 92 مترمربع احداث گردیده است. ساخت پایگاه های مذکور از دیماه 87 آغاز و در بهمن 88 پایان پذیرفت. در حال حاضر هرکدام از دو پایگاه مذکور مجهز به یک دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر می باشد ضمن اینکه پرسنل مراکز فوق نیز از طریق بخش خصوصی تامین شده است. لازم به توضیح است زمین پایگاه اورژانس جاده ای عشق آباد توسط خیر محترم آقای خدابخش خدابخشی به شبکه بهداشت ودرمان اهدا گردیده است. 

چهارشنبه 21 بهمن 88

بازدید استاندار یزد از پروژه در حال احداث بیمارستان

استاندار یزد و هیات همراه از پروژه در دست ساخت بیمارستان یکصد تختخوابی شهرستان طبس بازدید نمودند. در این بازدید که ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد و جمعی از مسئولان شهرستان استاندار را همراهی می نمودند پیمانکار پروژه گزارشی از روند پیشرفت کار را ارائه کرد. پروژه بیمارستان یکصد تختخوابی طبس که در زمینی به مساحت ده هکتار و زیربنای 10460 متر مربع در 5 طبقه  در دست احداث می باشد از 26 بهمن ماه 87 شروع و فاز اول آن تا پایان اردیبهشت ماه 89 به اتمام خواهد رسید. ضمن اینکه تا کنون عملیات 30 درصد از کل پروژه به اتمام رسیده و افتتاح نهایی آن در اواخر سال 90 انجام خواهد شد.

سه شنبه 20 بهمن 88

بازدید معاونت فرمانداری و بخشدار بخش دستگردان طبس از پروژه در حال احداث مرکز بهداشتی درمانی تپه طاق

در ششمین روز از دهه مبارک فجر پروژه در حال ساخت مرکز بهداشتی درمانی تپه طاق توسط مسئولین شهرستان و بخش دستگردان مورد بازدید قرار گرفت. پروژه مذکور که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان یزد می باشد با پیشرفت فیزیکی 60 درصد و اعتباری بالغ بر 2080 میلیون ریال در زمینی به مساحت 2000 متر مربع و زیربنای 670 متر مربع در حال احداث می باشد.

دوشنبه 19 بهمن 88

برگزاری مسابقات فوتبال دهه فجر در شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس

به مناسبت ایام ا... دهه فجر یک دوره مسابقه فوتبال با حضور 8 تیم متشکل از پرسنل شبکه بهداشت و درمان برگزار می شود. این مسابقات که در دو گروه 4 تیمی و به صورت دوره ای از تاریخ 12 بهمن ماه  در محل مرکز بهداشت شهرستان آغاز  شده است در تاریخ 21 بهمن و با معرفی قهرمان مسابقات به پایان خواهد رسید.

سه شنبه 13 بهمن 88

ویزیت رایگان بیماران در بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس در اولین روز دهه فجر

به مناسبت سالروز ورود پیروزمندانه رهبر کبیر انقلاب به میهن اسلامی، درمانگاه بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس اقدام به ویزیت رایگان بیماران نمود. در این روز تعداد 88 بیمار توسط پزشکان عمومی و متخصصین درمانگاه مورد معاینه قرار گرفتند.

سه شنبه 13 بهمن 88

برگزاری جلسه هماهنگی کانون بسیج جامعه پزشکی به مناسبت آغاز دهه فجر

به منظور برنامه ریزی و هماهنگی جهت برپایی هر چه باشکوهتر مراسم ایام ا... دهه فجر، کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان طبس با حضور کلیه اعضا در دفتر سرپرست شبکه بهداشت و درمان تشکیل جلسه داد. در این جلسه بر حضور پرشور پرسنل بهداشت ودرمان در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن تاکیدو موارد ذیل به تصویب رسید.

1-اختصاص یک روز جهت ویزیت رایگان بیماران در درمانگاه بیمارستان

2-اعزام اکیپ های درمانی به دورافتاده ترین مناطق شهرستان

3-انتقال پایگاه سیار انتقال خون شهرستان به محل بیمارستان در یک روز از این ایام

4-هماهنگی جهت برگزاری نشست فرهنگی با حضور امام جمعه محترم شهرستان

5-تجلیل و تقدیر از اعضا خانواده شهیدان حوزه بهداشت و درمان

سه شنبه 13 بهمن 88

حضورشبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس در نمایشگاه رهاورد فجر

در سالروز دوازدهم بهمن ماه نمایشگاهی با عنوان رهاورد فجر با هدف ارائه دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی در طی 31 سال اخیر برگزار گردید. در این نمایشگاه که با همت کلیه ادارات و نهادهای شهرستان طبس بر پا گردیده شبکه بهداشت و درمان نیز به منظور ارائه گزارشی از روند اجرایی طرح های عمرانی در دست احداث و یا اتمام یافته و همچنین گزارش شاخص های سلامت شهرستان اقدام به برپایی یک غرفه نموده است.

سه شنبه 13 بهمن 88

جلسه هماهنگي درون بخشي مركز بهداشت

جلسه هماهنگي درون بخشي مركز بهداشت با حضور سرپرست شبكه بهداشت و درمان تشكيل شد.

در اين جلسه، دكتر احمد توكلي، سرپرست مركز بهداشت با تاكيد بر لزوم پيگيري و ارائه گزارش اقدامات واحدها در ارتباط با نتايج بازديد معاونت بهداشتي از شهرستان طبس، از مسئولين واحدها خواست گزارش فعاليتهاي خود را در اين رابطه به واحد هماهنگي ارائه كنند تا جمع بندي آن به مركز بهداشت استان ارسال شود. همچنين دكتر جواد سهيلي، سرپرست شبكه بهداشت و درمان

دوشنبه 5 بهمن 88

استخدام در دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي

دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد، جهت تامين نيروي انساني مورد نياز خود در رسته هاي فني و مهندسي، اداري و مالي، اجتماعي و بهداشتي درماني طبق مفاد قانون استخدام كشوري، دستورالعمل نحوه استخدام نيروي انساني موضوع فصل سوم آئين نامه اداري استخدامي وتشكيلاتي كاركنان غير هيات علمي دانشگاه ، آيين نامه استخدام پيماني و اصلاحات بعدي آن و از محل قانون اعطاي مجوز استخدام نيروي انساني بهداشتي درماني به شماره 43122/323مورخ 14/1/1384 مجلس شوراي اسلامي ، باقيمانده مجوزهاي شماره 109288 مورخ30/3/87، 351022مورخ13/9/87 ،431284 مورخ23/10/87 ،514504 مورخ 15/12/87 ، 53868 مورخ 14/2/88 و 116552مورخ 23/3/88 مقام محترم وزارت، تعداد 80 نفر از افراد واجد شرايطي را که معدل کل آخرين مدرك فارغ التحصيلي آنها 14 و بالاتر مي باشد.

 پس از ثبت نام از طريق پايگاه اينترنتي دانشگاه به آدرس WWW.SSU.AC.IR ، ارسال مدارك از طريق پست سفارشي به آدرس : يزد ـ ميدان شهيد باهنر ـ ساختمان مركزي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني شهيد صدوقي يزد ـ مديريت امور نيروي انساني و شركت در آزمون كتبي متناسب با رشته شغلي انتخابي، انجام مصاحبه و آزمون عملي و پس از طي مراحل گزينش بصورت پيماني براي خدمت در واحدهاي تابعه به شرح ذيل استخدام مي نمايد:

دریافت فایل آگهی استخدام

بر اساس اطلاعات فايل آگهي استخدام، بخشي از عناوين شغلي استخدامي در محدوده شهرستان طبس به شرح زير مي باشد. براي اطلاع از ساير عناوين و شرايط استخدام به فايل مذكور مراجعه فرماييد:

رديف

عنوان رشته شغلي ومدرك تحصيلي

محل جغرافيايي خدمت

تعداد

شرايط احراز

1

*متخصص زنان و زايمان

طبس دو نفر زن

2

دارابودن  مدرك تحصيلي دكتري تخصصي در رشته زنان و زايمان

2

*پزشك (دكتري)

عشق آباد يك نفر

تپه طاق، حلوان و ديهوك هركدام يك نفر مرد

4

دارابودن  مدرك تحصيلي دكتري در رشته پزشكي عمومي

4

*پرستار (ليسانس)

مركز بهداشتي درماني عشق آباد يك نفر مرد

1

دارابودن  مدرك تحصيلي ليسانس در رشته پرستاري

19

كارشناس امور بيمارستانها (ليسانس)

طبس يك نفر

1

دارابودن  مدرك تحصيلي ليسانس در رشته مديريت خدمات بهداشتي درماني

30

كاردان بهداشت خانواده (فوق ديپلم)

طبس يك نفر زن

1

دارابودن مدرك تحصيلي فوق ديپلم در رشته بهداشت عمومي (بهداشت خانواده)

دوشنبه 5 بهمن 88

طرح واکسیناسیون هپاتیت B برای متولدین سال 1371 

همزمان با سایر مراکز بهداشت کشور، طرح واکسیناسیون هپاتیت B در کلیه مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت سطح شهرستان از امروز (1/11/1388 لغایت 15/11/1388) انجام می شود.

متولدین سال 1371 بایستی در مهلت مقرر به یکی از مراکز بهداشتی درمانی یا خانه بهداشت محل سکونت خود مراجعه و نسبت به تزریق واکسن هپاتیت B  خود اقدام نمایند.

ضمناٌ متولدین سالهای 68 – 69-  70   که تاکنون موفق به دیافت واکسن هپاتیت B  نشده اند نیز میتوانند نسبت به تزیق واکسن خود اقدام نمایند.

پنجشنبه 1 بهمن 88

 

 

 

 

 

 

 

 


Powerd by: ssu.ac.ir ; Designed by: SHM.Sajadi